Vyjížďky na koních

Vyjížďky do přírody jsou určeny pro jezdce, kteří jsou schopni samostatně ovládat koně. Vyjížďku vede vždy instruktor na svém koni. V přilehlém okolí stáje se nacházejí krásné lesy s členitým terénem, louky a zajímavá místa.

Výuka jízdy na koních pro dospělé

Individuální výuky na jízdárně s instruktorem. Do výuky zahrnujeme - naučit Vás připravit koně na jízdu, samostatně koně ovládat a naučit se s ním komunikovat ze sedla i ze země, následně ošetřit koně po práci. Úroveň výuky se vždy přizpůsobuje zkušenostem jezdce.

Areál Areál Areál Areál Areál

Výuka jízdy na koních pro děti

Individuální výuka na jízdárně s instruktorem. Pro nejmenší děti je hodina zkrácená a kůň je veden na dlouhé lonži. Místo sedla má na sobě kůň madla, kterých se může dítě lépe chytit. Učí se vnímat rytmus koně a postupně přechází k jednoduchým cvikům, které mu pomohou k dobré rovnováze.

Větší a zkušenější děti si koně ovládají samy. Vše je opět přizpůsobeno dosavadním zkušenostem jezdce na koni.

Vození na koních a ponících

Krátké svezení na koni na jízdárně s vodičem. Je možné domluvit vožení pro děti na výletě, ze školek i družin.

„Parkovací ohrádky“

Pro jezdce, kteří přijedou na vlastních koních nabízíme občerstvení v restauraci Nemojanský Mlýn, pro koně jsou připraveny dvě malé ohrádky hned naproti stáje, kde bude zajištěna čerstvá voda.

Ceník

 • Vyjížďka na koních 1hod. – 300,-
 • Vyjížďka na koních s vodičem 1hod. - 400,-

Vyjížďky do přírody jsou určené pro jezdce, kteří jsou schopni samostatně ovládat koně. Vyjížďku vede vždy instruktor na svém koni. Tempo a trasa se přizpůsobuje vždy nejméně zkušenému jezdci nebo koni. Maximální počet jezdců (včetně instruktora) jsou čtyři.

 • Svezení na koni 3 okruhy. – 50,-

Krátké svezení je určené převážně dětem. Kůň nebo poník je veden instruktorem na jízdárně nebo v kruhové ohradě, po domluvě i mimo ni v přilehlém okolí. Maximální délka 15 min.

 • Skupinové svezení na koni 1 hod. - 300,-

Skupinou se rozumí například škola, školka, oslavenci, svatebčané. Kůň je veden vodiči na jízdárně.

 • Focení s koňmi - od 200,- dle požadavků a délky focení

Délka focení maximálně 2 hodiny - včetně přípravy koně. Fotografa si zajistí každý sám. Po domluvě můžeme fotografa zajistit.

Výcvik a vyjížďky probíhají vždy v čase od 11:00 do 17:00.

Jezdecký výcvik:

 • pro dospělé 1 hod. – 350,-
 • pro děti 1 hod. – 300,-
 • Výuka na lonži 30min. - 200,-

Individuální jezdecký výcvik na jízdárně s instruktorem. Do výcviku zahrnujeme - naučit Vás připravit koně na jízdu, samostatně koně ovládat a naučit se s ním komunikovat ze sedla i ze země, následně ošetřit koně po práci. Úroveň výuky se vždy přizpůsobuje zkušenostem jezdce a jeho schopnostem.

Příprava koně a odsedlání po lekci/vyjížďce je započítána v rámci hodiny. Tzn. V celkovém čase je příprava koně cca 10-15 min, samotná jízda 45-50 minut.

Pronájem jízdárny:

 • cena za jednoho koně za provozu - 200,-
 • cena za využití jízdárny pro atrakce a představení, soukromé tréninky po domluvě - 1.000,-

K dispozici je prostorná venkovní jízdárna o rozloze 80x40 metrů. Jízdárna je ohrazená a osvětlená, povrch je ze speciální směsi gumy, písku a textilie. Jezdci nebudou omezeni časem, pokud nebudou zabírat jízdárnu po celý den a v nepřiměřeném počtu koní.

Venkovní boxy - „ Parkovací ohrádky“

Pro návštěvníky – jezdce s vlastními koňmi jsou připravené venkovní boxy, které mohou být využívány v rámci návštěvy restaurace, nebo pro odpočinek koně po práci na jízdárně.

 • V případě přenocování koně a využití našeho krmiva je cena 300,- za koně/noc

Vyjížďky a jízdárenský výcvik probíhají každý den, a to po telefonické nebo ústní domluvě.

Každý jezdec a návštěvník stáje Nemojanského Mlýna je povinen seznámit se a dodržovat Provozní a bezpečnostní řád.
Hotel Nemojanský mlýn plánovaně uskutečňuje
Víkendové kurzy s externími trenéry koní
Veřejné akce, dny otevřených ohrad
Hobby závody

Ve stáji jsou pro Vás připraveni koně různých plemen včetně dvou poníků. Doporučené oblečení na ježdění zahrnuje dlouhé pružnější a přiléhavé kalhoty, dlouhý rukáv, boty s hladkou podrážkou a nízkým plochým podpatkem. Zapůjčíme ochranou helmu a jezdecké chapsy.

Rádi Vám zodpovíme dotazy a vyřídíme objednávky na telefonním čísle: +420 608 867 710 nebo e-mailu kone@hotelnemojany.cz

Koně KoněKoněKoně

Vytisknout stránku Vytisknout stránku