Turistika

Hotel Nemojanský mlýn leží na úpatí Drahanské vrchoviny, v údolí potoka Rakovce, v nadmořské výšce 285metrů, asi 8 kilometrů jihozápadně od města Vyškova.

Jižní a jihovýchodní část katastru je nížinatá a leží na okraji Vyškovské brány. Západ tvoří smíšené lesy, které se táhnou k Brnu a na sever směřují do Moravského krasu. Vrch, na jehož úpatí obec leží, má název „Martin", za což vděčí baroknímu kostelu sv. Martina, který tvoří významnou dominantu obce Nemojany.

Na Nemojanském mlýně vám rádi zapůjčíme za poplatek nordic walking hole, sady pro hru petanque, míče na fotbal, basketbal, volejbal i tenisové rakety - vše můžete využít na našem multifunkčním hřišti.


Chráněná krajinná oblast Moravský kras

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou a Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi.

Více: www.moravskykras.net


Zajímavosti a tipy na výlety v okolí hotelu Nemojanský mlýn

Vytisknout stránku Vytisknout stránku